اخبار

برخورداری از دامنه واژگان قوی نقش بسیار مهمی در کسب نمره بالا در آزمون آیلتس دارد، نه تنها در بخش گفتاری آزمون بلکه سایر مهارت های مورد سنجش در آزمون آیلتس نیز دانش و سطح واژگان زبان آموز را به چالش خواهند کشید. برای مثال هر چه لغات بیشتری بدانید در بخش Reading و  Listening توانایی و سرعت درک مطلب بالاتری خواهید داشت و همینطور به کار بردن گستره لغات وسیع و مناسب نمره Writing  را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

بدیهی است که دامنه لغات انگلیسی و تنوع منابع آموزشی  بسیار گسترده است و زبان آموزان اغلب فرصت کافی برای آموختن این حجم از مطالب را نخواهند داشت، بنابراین راه حل مناسب در زمان کم، بررسی موضوعات پر تکرار در آزمون آیلتس و یادگیری کلمات مرتبط با این موضوعات است. قطعا راه های بیشماری برای افزایش دامنه لغات وجود دارد ما در اینجا یکی از هوشمندانه ترین و سریعترین روش ها را با هم مرور خواهیم کرد یعنی یادگیری لغات در قالب دسته بندی موضوعی .

چند راه ساده و کلیدی در یادگیری موثر کلمات جدید انگلیسی:

  • از دفترچه یادداشت استفاده کنید، کلمات جدید را در دسته بندی های موضوعی بنویسید ( همراه با ترجمه و توضیح انگلیسی کلمات)
  • می توانید از کاغذهای برچسب دار استفاده کنید به این صورت که یک سمت برگه کلمه جدید و در سمت دیگر برگه توضیح و یا ترجمه آن را یادداشت کنید به این ترتیب قبل از برگرداندن برگه ذهن شما فرصت یاد آوری معانی و تثبیت آنها در ذهن را خواهد داشت.
  • کلمات جدید را بارها و با صدای بلند بازگو کنید می توانید برای اطمینان از تلفظ صحیح کلمات از دیکشنری های آنلاین استفاده کنید. (برجسته ترین دیکشنری های آنلاین انگلیسی به انگلیسی را اینجا ببینید.)
  • بین کلمات جدید و کلماتی که از قبل می دانید و در ذهن شما تثبیت شده است ارتباط برقرار کنید و آنها را با هم به کار ببرید و یا بین کلمه جدید و یک تصویر آشنا، با این تکنیک ارتباطی شانس تثبیت کلمه جدید در حافظه بلند مدت بسیار بیشتر است.
  • استفاده از کلمات جدید در گفتار و تمرین کردن با زبان آموزان دیگر و یا دوستانتان را فراموش نکنید.

درادامه  لینک دانلود ۹ موضوع پر تکرار در آزمون آیلتس را به نقل ازhttps://ieltsmaterial.com  مشاهده می کنید هر لینک شامل فایل کلمات مرتبط با موضوع و تمرین است که از کتب و منابع معتبر آیلتس  English Vocabulary in Use, English Collocation in Use, Cambridge IELTS  Practice Test, جمع آوری شده است.

دیگر خبرها