اخبار

در هر سطحی از دانش زبان انگلیسی که باشیم دیکشنری ها جز جدا نشدنی یادگیری هستند، گستره وسیع و تنوع در دیکشنری های موجود در بازار  شامل نسخه های چاپی ، دیکشنری های آنلاین و برنامه های تلفن همراه، راه را برای استفاده راحت تر زبان آموزان هموار کرده است اما این سوال مطرح می شود که  استفاده از کدام دیکشنری برای زبان آموزان مناسب تر است؟

برای پاسخ دادن به این پرسش ابتدا باید سطح دانش زبان و هدف شما مشخص باشد برای مثال یکی از برترین و قدیمی ترین دیکشنری های جهان” آکسفورد” برای سطوح مختلف زبان واژه نامه مناسب آن سطح را ارا ئه کرده است.

Oxford Essential Dictionary مناسب برای سطوح مقدماتی زبان بوده و در این دیکشنری از توضیحات و مثال های ساده تر استفاده شده است به همین ترتیب انتشارات آکسفورد برای سطوح متوسط و بالاتر Oxford Word power Dictionary و همچنین دیکشنری های مکمل Oxford Collocation Dictionary  و Oxford Thesaurus Dictionary را معرفی کرده است  که به صورت تخصصی تر کاربرد لغات و استفاده از لغات ترکیبی در کنار هم را بررسی می کند و مناسب زبان آموزانی است در که سطح پیشرفته هستند و برای امتحاناتی مانند آیلتس و تافل آماده می شوند.

دیکشنری آکسفورد  از دیرباز جز قابل اعتمادترین دیکشنری ها بوده و عمده شهرتش را مدیون بروزرسانی و گسترش مستمر واژه نامه خود است.

https://www.oxforddictionaries.com/

 

دیکشنری لانگمن بی شک یکی از بهترین و قدرتمند ترین دیکشنری های حال حاضر است. این دیکشنری از لحاظ کامل بودن واژگان و نمایش فونتیک و تلفظ ها از بهترین های موجود است.

Longman Advanced American Dictionary برای سطح متوسط و پیشرفته مناسب است، تنوع زیاد در مثال های کاربردی از ویژگی های مثبت این دیکشنری است.

https://www.ldoceonline.com/

 

دیکشنری مک‌میلان از ویژگی های جذاب این دیکشنری این است که برای هر واژه لینک‌های متعددی به صفحه Thesaurus ( لیست کاملی از مترادف ها و متضادها و …) در اختیارتان قرار می‌دهد.

بنابراین، اگر لغت خاصی مد نظر شماست اما فعلا آن را به خاطر نمی آورید با جستجوی مترادف ساده تر آن کلمه در دیکشنری مک‌میلان می‌توانید به پاسخ خود برسید.

https://www.macmillandictionary.com/

 

دیکشنری مریام-وبستر با قدمتی در حدود دویست سال از ارزشمندترین های زبان انگلیسی است. از ویژگی های مریام وبستر می توان به نمایش کلمات متضاد و مترادف، مثال های متعدد، معانی مختصر، و نمایش تاریخچه واژگان جستجو شده اشاره کرد. در حالت آنلاین، در بخش Word of the Day نیز می توانید از معانی کلمات پیشنهادی مریام وبستر  (Merriam Webster Dictionary) استفاده کنید.

https://www.merriam-webster.com/

 

دیکشنری کمبریج یکی از دیکشنری های معتبر و جامع انگلیسی می باشد و به صورت رایگان تمام امکانات یک دیکشنری کامل در اختیار شما می گذارد. در وب سایت کمبریج می توانید بعد از جستجوی هر کلمه با Idioms و اصطلاحات مرتبط با آن واژه آشنا شوید.

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/

 

دیکشنری کالینز یک دیکشنری کامل و سرگرم کننده است. این دیکشنری برای هر کلمه، از میان جملات معروف و جملات بزرگان، نمونه های مختلفی را نقل می کند. کالینز همین طور روند کاربرد واژه را در طول زمان به صورت یک نمودار نشان میدهد. این ویژگی منحصر به فرد باعث می شود زبان آموز با کلمات به روزتر آشنا شود.

https://www.collinsdictionary.com/

دیگر خبرها